Translate

sobota, 11 czerwca 2016

Bułeczki z nutellą i z malinami

Nie przepadam za nutellą ale czasem ją stosuję do wypieków. Tym razem w towarzystwie malin. I moje zaskoczenie. Maliny w połączeniu z nutellą dają wspaniały smak.
Składniki:


* 2 szklanki mąki + 1 łyżka do zaczynu + do podsypywania przy wyrabianiu bułeczek
* 100 ml mleka ciepłego
* 25 g drożdży
* 4 łyżki cukru + 1 łyzka do zaczynu
* ok. 80 - 100g masła rozpuszczonego
* 2 jajkaDodatkowo:


* kilka łyżek nutelli
* malinyWykonanie:


Mleko, drożdże, cukier i mąkę ( w ilościach podanych przy składnikach - do zaczynu), wymieszać razem i odstawić do wyrastania. Do miski wsypać mąkę i dodać jajka wymieszane z cukrem. Dodać wyrośnięte drożdże i wyrobić do połączenia się składników. Następnie ciągle wyrabiając dodawać porcjami masło. Wyrabiać tak długo aż ciasto wchłonie cały tłuszcz i przestanie kleić się do dłoni.
Wyrobione ciasto posypać z wierzchu garstką mąki, przykryć folią spożywczą i odstawić do wyrastania. Ciasto powinno co najmniej dwukrotnie urosnąć.
Wyrośnięte ciasto wyłożyć na blat posypany dwiema garstkami mąki i delikatnie wyrobić. Podzielić na małe kawałki ( ja zrobiłam 15 małych bułeczek) i uformować w kulki, które układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. W każdej kulce robimy na środku wgłębienie (użyłam w tym celu popychacza od maszynki do mięsa, maczanego za każdym razem w mące).
W zagłębienie należy włożyć po 1 łyżeczce (ale z górką) nautelli i powkładać w nutellę maliny.
Bułeczki przykryć i odstawić do wyrastania.
Wyrośnięte wstawiamy do nagrzanego do 155 stopni (termoobieg) piekarnika i pieczemy ok. 20 - 25 minut
Upieczone bułeczki przekładamy z blaszki na kratkę, do wystudzenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz